Novinky

arr3Termíny odesílání v předvánočním obdobíVážení zákazníci, z důvodu většího objemu objednávek v předvánočním období může docházet ke zpoždění... arr3Adventní kalendář    Vážení zákaznicí, začal nám měsíc prosinec a odpočítávání času do Vánoc. Vaše děti si... arr3Šňůra Lovely Cottons a Cherubínka  Novinka pro listopad 2018 ! Kupte si kombinaci 3mm/200m šňůry Lovely Cottons a Cherubínky a... arr3Háčkovaná síťovka ze stretchové příze  Originální háčkovaná síťovka na nákup Co potřebujeme:  1 klubíčko příze s elastanem Alize... arr3Návod na háčkovaný puf ze špagátů zn. Lovely Cottons  Návod na háčkovaný puf ze špagátů zn. Lovely Cottons  - s praktickým zipem všitým zespod pufu -...

ZLEVNĚNO

naše cena 209 Kč
K odeslání
naše cena 210 Kč
K odeslání

Nejprodávanější

naše cena 43 Kč
K odeslání
naše cena 171 Kč
K odeslání
naše cena 79 Kč
K odeslání

DOPRAVA

Objednané zboží zasíláme prostřednictvím společnosti Geis nebo České pošty.

Můžete si ho také vyzvednout osobně na kontaktní adrese.

Více viz  Doprava a poštovné.

 


Návody » Čepice, ušanky, kloboučky
HÁČKOVANÝ KLOBOUČEK s krempou z volánkové příze

 

materiál: stretchová příze Alize Diva Stretch (tak na velikost 2 let Vám postačí zbytek příze z háčkované volánkové sukýnky)

               zbylý kousek volánkové příze Mandoline (určitě Vám nadbylo ze sukýnky :-)

               háček č. 3,5

 

Háčkujeme stejně jako čepičku v kruhových řadách a až v poslední řadě přiháčkujeme ke kloboučku volánkovou přízi, a to za vrchní oka síťky.

 

Vzor kloboučku je střídání reliéfního DS (RDS) a 2 DS, které vpichujeme hned za tento RDS na jedno místo - tedy do mezery za RDS - ne každý DS zvlášť do samostatné mezery :-)  (pro větší velikost než 2 roky - tedy pro obvod cca 50 cm a více háčkujte vzor 1 RDS a 3 DS.

 

1.ř. 2 ŘO + 15 DS

2.ř. 2 ŘO + 31 DS (střídání RDS a DS do mezery hned za RDS)

3.ř. 2 ŘO + 1 RDS (nad RDS z předchozí řady - tzn. že dodržujeme vždy linii RDS po celé výšce kloboučku) + 2DS hned za reliéfním, tj. do mezery) + zase 1 RDS (nad RDS z předchozí řady ) + 2 DS hned za reliéfním, tj. do mezry ==) takto stále opkaujeme celou kruhovou řadu

4.ř. 2 ŘO + stjeně jako 3. řada , tzn. už zde nerozšiřujeme (máme tedy 16 reliéfních DS) - potřebujeme se ale dostat na celkem 32 RDS, tudíž budeme rozšiřovat v dalších řadách)

5.ř. 2 ŘO + 1 RDS + 2 DS + 1 RDS (ale tento sloupeček uděláme z obyčejného 1. (prvního) DS předchozí řady + 2 DS hned za ním + (1 RDS + 2 DS) - dodržujeme vzoreček z předchozí řady + zase tuto skupinku rozšíříme ( 1 RDS + 2DS jako obvykle + 1 RDS (ale hned na prvním DS z předchozí řady +  2 DS hned za ním...uff :-)

6.ř. dodržujeme počet RDS (opakujeme tam kde jsou z předchozí přidávané řady) a vytváříme vzorekč --- tzn. celá řada bez rozšiřování

7. ř. rozšiřujeme tzv. 3.skupinku vzorečku, tzn. 2 ŘO + (1 RDS+ 2DS) + (1 RDS + 2 DS) - to byly 2 skupniky a teď rozšíříme tu 3. takto (1 RDS + 2 DS + 1RDS z prvního DS předchozí řady + 2 DS hned za ním --tzn. jedná se o o celé rozšíření jedné skupinky vzorečku na 2 skupinky vzorečku) + 2 skupinky vzorečku zase opakujeme a 3. skupinku zase rozšíříme podle prvního popisu

8. ř. celé opakujeme s dodržováním vzorečků s linií RDS , tj. bez rozšiřování

9.ř. opět opakujem celou řadu, tj. bez přidávání

10.ř. pro velikost do 50 cm už žádnou z řad nerozšiřujem a háčkujeme výšku kloboučku podle potřeby

      pro velikost od 50 cm háčkujeme takto: každou skupinku rozšíříme o 1 DS (takže skupinku vzorečeku bude tvořit 1 RDS + 3 DS vpichované na jedno místo hned za RDS)

  • taktéž při háčkování z bambusové příze (u které musíme při háčkování počítat s povolením čepičky a tak rozšířením) už tuto řadu nerozšiřujeme a stále dodržujeme vzoreček složený z 1 RDS a 2 DS vpichované vždy do jednoho místa hned za RDS

 Až budete mít potřebnou výšku kloboučku uháčkovanou, v poslední řadě přiháčkujte volánkovou přízi - přiháčkovávám hned do prvních ok nad volánkem nabírejte jako byste dělaly reliéfní sloupky, takže podebírejte sloupky z předchozí řady - tím volánek nebude ležet, ale tvořit žádanou krempu.

Kdybyste si nevěděly rady, podívejte zpětně do návodu na sukýnky, podobně se přiháčkovává poslední volánek hned pod pasem.

Ať se Vám dobře háčkuje!

 

 

 

 

 

 

KULíšek či ušanka DOLHIN BABY

  

  

 

Háčkovaná čepička  - VLASTNÍ NÁVOD

Příze: Dolphin baby, popř. Kadife baby

www.hackovna.cz

Něco na začátek….

Děkuji za zakoupení příze z mé Háčkovny

Tento návod slouží všem, kdo chtějí zkusit háčkovat z velmi příjemné žinylkové příze. Háčkování není složité, musí se však v každé řadě stále hlídat počet sloupků podle návodu – zpětné počítání je pro začátečníka trošku nepřehledné. Příze po ustřihnutí třepí, tudíž doporučuji její konce lehce nad ohněm při začišťování zatavit.

Pro zvolení velikosti čepičky musíme počítat, že mírně povolí. Po uháčkování musí tedy čepička být na hlavě „na těsno“, aby potom dobře seděla. Odhad té správné velikosti bude asi největším oříškem Vašeho háčkování..

Celá čepice je háčkována z krátkých sloupků (KS), lépe na těchto žinylkových přízích vyniknou, díky nim nemají čepice nežádané „průduchy“ a nejvíce splní svůj účel zahřátí J. Lem čepice háčkuji ze střídaných reliéfních krátkých sloupků.

Uvedené rozměry jsou přibližné, ale mnou maximálně vyzkoušené – každý háčkujeme trošku jinak – utahování, velikost háčku – přesto by ale neměl být v počtu KS velký rozdíl. Počet řad na hloubku čepičky už poznáte podle zkoušení…J - průměrně tak 20-25 řad. Spotřeba na čepičku pouze jedno klubíčko.

 

Návod (podrobný postup každé řady)

Tento návod není odjinud kopírován, je můj vlastní, osvědčený, proto jakýkoliv dotaz můžete směrovat na kontaktní mail : hackovna@seznam.cz, ráda Vám v nejasnostech v postupu poradím.

Doporučená velikost háčku:

Háček: č. 4,5 u příze výrobce VLNA-HEP (černá páska)

                č. 5 u příze výrobce HIMALAYA (světlá páska)

Použité zkratky:

KS – krátký sloupek

ŘO – řetízkové oko

RKS př. – reliéfní krátký sloupek přední (podebrání sloupku zepředu)

RKS z. – reliéfní krátký sloupek zadní (podebrání sloupku zezadu)

PO – pevné oko – tímto spojujeme každou kruhovou řadu vždy s ŘO ze začátku háčkované řady (osobně spojení vpichnu vždy do očka prvního KS na začátku řady – tedy vynechávám ŘO)

Pozn. Každou novou řadu začínáme ŘO, který nahrazuje jeden krátký sloupek. V počtu krátkých sloupků ale není toto ŘO započítáno. Každou řadu na konci spojíme se začátkem řady pevným okem.

 

0.ř          3 ŘO, která spojíme do kroužku (použijte tzv. magický kroužek, aby se pak pěkně po 1. ř. utáhl a nezůstala Vám díra)

 

1.ř.         1 ŘO + 8 KS (vpichujeme do celého kroužku z 0.ř.)

 

2.ř.         1 ŘO + 17 KS (tzn. zdvojujeme každý KS z předchozí řady – háčkujeme tedy takto:

1ŘO + 2,2,2,2,2,2,2,2,1 – končíme 1 KS, protože ŘO ze začátku řady nám nahrazuje potřebný KS do počtu

 

3.ř.         1 ŘO + 26 KS ( tzn. zdvojujeme každý 2. KS z předchozí řady – háčkujeme intervalech 2,1,2,1,2,1…. : háčkujeme tedy takto:

1ŘO + (2 KS ihned do prvního KS předchozí řady + 1 KS do druhého KS předchozí řady) – opakujeme celkem 9x, pozor: končíme ale 2 KS, neboť začáteční ŘO nahrazuje potřebný 1 KS) – spojíme do kroužku PO

 

4.ř. 1 ŘO + 35 KS (tzn. zdvojujeme každý 3.KS z předchozí řady – háčkujeme v intervalech

1,1,2,1,1,2,1,1,2…: háčkujeme tedy takto:

1ŘO + (1 KS ihned do prvního KS předchozí řady + 2 KS do druhého KS předchozí řady) – pokračujeme 1,1,2…pozor: končíme 2KS) – ještě připomínám: nezapomínejte, že ŘO na začátku řady nám nahradilo první KS, proto za toto ŘO háčkujeme už jen 1 KS a pak hned 2KS (po těchto dvou KS pokračujeme 1,1,2…)

 

5.ř. 1 ŘO + 35 KS (tzn. bez jakéhokoliv zdvojování háčkujeme jen na sloupky z předchozí řady) – nezapomínáme počítat! J

 

6.ř.         1 ŘO + 44 KS (tzn. najedeme na interval 1,1,1,2 - opět 1. KS nahrazen ŘO

 

7.ř.         1 ŘO + 53 KS (tzn. 1,1,1,1,2)

 

8.ř. Pro obvod hlavičky 43-47 cm již v této řadě bez přidání a všechny následující řady uchováváme stejný počet KS, tedy 53 KS

- pro obvod větší 48 - 53 – taktéž bez přidání, ale přidáme pravidelně ještě v 9.řadě a to následovně

 

9.ř.

1.) pro obvod 48 cm - 51 cm háčkujeme takto: ŘO + 56 KS (tzn. přidáme v obvodu jen 3 KS – abychom přidávání rozložili pravidelně, přidáme jen na místech každého třetího přidávání)

2.) pro obvod 51 cm- 53 cm háčkujeme takto: ŘO + 62 KS ( tzn. 1,1,1,1,1,2)

  1. ř. 1 ŘO + stejný počet KS z předchozí řady – tedy bez rozšiřování, přidávání – a tento počet KS uchováme až do konce celé hloubky čepičky. – V KAŽDÉ ŘADĚ POČÍTEJTE, AŤ SE NEZMĚNÍ POČET KS -

 

Poslední 2 – 3 řady háčkujeme střídání 1 RKS př. a 1 RKS z., popř. 2 RKS př. a 2 RKS z.

 

Na ouška…

Pro menší děti práci po střídání RKS neukončujeme, ale pokračujeme v řadě dále takto pro vytvoření krytí na ouška:

1.ř. ŘO + 9 KS

  1. ř. práci otočíme a vracíme se zpět takto: bez ŘO jak jsme byly zvyklé na začátku každé kruhové řady píchneme do prvního KS předchozí řady – celkem tedy 8 KS
  2. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a celkem 7 KS
  3. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a celkem 6 KS
  4. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a celkem 5 KS
  5. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a celkem 4 KS
  6. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a celkem 3 KS
  7. ř. práci otočíme a vracíme se zase zpět takto: bez ŘO a 1 KS a 1 pevné oko a  nyní háčkujeme 45 ŘO – budou tvořit šňůrky na zavazování čepičky

Odstřihneme a zatavíme

Přeložíme čepičku a v potřebných místech začneme druhé krytí ouška stejným způsobem, jak je výše popsáno.

Každý konec příze na čepičce začistíme – zaháčkujeme a zatavíme

 

 

Zimní čepice - ušanky

Zimní čepice bez podšití uháčkovány z příze Kateřina, popř. Jeans jsou mými ratolestmi už 4 zimy prověřovány i v těch našich tuhých mrazech Smile, a zima jim nikdy nebyla. Jsou uháčkovány dvouvrstvou metodou, která kromě toho, že zaručuje větší teplo, zabraňuje nežádoucímu vytahaní čepice. Vzor je jednoduchý, střídají se horizontální dl. sloupky v různé početní kombinaci, záleží čepice od čepice dle velikosti.

Druhý vzor je, troufnu si jej nazvat, můj. Nikde jsem ho nezahlédla, ale dospěla k němu stylem pokus, omyl, při vylepšení vzhledu a funkčnosti zimních čepic. Ve výsledku je rovněž dvouvrstvý, taktéž se čepice jen mírně povolí, ale nevytahá a zaručeně hlavičku ochrání před mrazem. Říkám mu "pásovec".

 

      

 

 

Dívčí klobouček

Pro inspiraci ukazuji možný klobouček uháčkovaný polodlouhými sloupky s našitými aplikacemi kytiček (vše z příze Jeans - směsová bavlněná). Druhý je bambusový háčkovaný stejnou metodou.